KONST / Litografier / Litografi 7819080
*
nr 781 9080
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Litografi, Gustav Rudberg (1915-2001), Segelbåt, motivets mått: 27x17
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 oktober 2012
kl 18:19:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 09:57:28
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik gustav rudberg litografi litografier marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Gustav Rudberg
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
nr 781 9080
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Litografi, Gustav Rudberg (1915-2001), Segelbåt, motivets mått: 27x17
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 oktober 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/9 09:57:28 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik gustav rudberg litografi litografier marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



